Opettajat 2019-2020

Janakkalan lukiolla on osin yhteinen opettajisto Tervakosken ja Turengin yhteiskoulujen kanssa. Aineenopettajat tavoitat parhaiten sähköpostilla tai Wilman kautta. Opettajien sähköpostiosoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi(at)janakkala.fi.

 

Rehtori

Hillman Timo

Apulaisrehtori

Heikkinen Tapio (pitkä matematiikka, Turenki)

Opinto-ohjaaja

Pöyry Olli (ryhmänohjaaja 4A, Tervakoski ja Turenki)

Erityisopettajat

Kinnunen Juha (Turenki)

Mylly Jukka (Tervakoski ja Turenki)

Aineenopettajat

Aintila Emilia (maantiede, Tervakoski)

Elmeranta Annika (englanti, ryhmänohjaaja 2A, Turenki)

Harju Johanna (lyhyt matematiikka, Tervakoski), virkavapaa

Joutsenlahti Marjukka (lyhyt matematiikka, Tervakoski)

Jääskeläinen Hanna (maantiede, Tervakoski)

Kataja Jari (urheilulinjan valmentaja)

Kauro Anne (ruotsi, saksa, ryhmänohjaaja 3A, Turengin toimipisteen opiskelijakunnan ohjaava opettaja, Turenki)

Kautto Jari-Petteri (kemia, Turenki)

Koponen Jukka (fysiikka, lyhyt matematiikka, ryhmänohjaaja 2B, Turenki)

Kupi Maiju (filosofia, psykologia, uskonto, Tervakoski ja Turenki)

Leino Karoliina (ruotsi, ryhmänohjaaja 1C, Tervakoski)

Leivuori Johanna (äidinkieli, ryhmänohjaaja 2C, Tervakoski)

Lundström Rita (ranska, Turenki)

Lähteinen Johanna (venäjä, Turenki), virkavapaalla

Mustasilta Minna (musiikki, Tervakoski ja Turenki)

Mutta Jenniina (liikunta ja terveystieto, Tervakoski)

Myötävuori Hanna (liikunta, terveystieto, Tervakoski), virkavapaalla

Piiroinen Sami (liikunta, Tervakoski)

Peltonen Leena (terveystieto, urheilulinjan yhteysopettaja, Turenki)

Raiskio Mari (historia, yhteiskuntaoppi, Turenki)

Rautio Natalia (venäjä, Tervakoski)

Rintakumpu Esa (fysiikka, pitkä matematiikka, Tervakoski)

Rossi Pihla (biologia, maantiede, terveystieto, ryhmänohjaaja 1A, Turenki)

Seppälä Vesa-Matti (liikunta, Turenki)

Suhonen Harri (liikunta, Turenki)

Suomi Sara (äidinkieli ja kirjallisuus, ryhmänohjaaja 1B, Turenki)

Tarhala Riikka (saksa, Tervakoski)

Turunen Marja-Leena (biologia, kemia,Tervakoski)

Uotila Sami (historia, yhteiskuntaoppi, yrittäjyyskurssi, ryhmänohjaaja 3C, Turenki ja Tervakoski)

Valjakka Anne (filosofia, uskonto, Turenki)

Vase Päivi (kuvataide, Tervakoski)

Virta Anu-Maria (englanti, ranska,Tervakoski)

Vuojala Ilkka (kuvataide, Turenki)

 

Päivitetty 3.6.2019