Opettajat 2020-2021

Janakkalan lukiolla on osin yhteinen opettajisto Tervakosken ja Turengin yhteiskoulujen kanssa. Aineenopettajat tavoitat parhaiten sähköpostilla tai Wilman kautta. Opettajien sähköpostiosoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi(at)edu.janakkala.fi.

 

Rehtori

Hillman Timo

Apulaisrehtori

Heikkinen Tapio (pitkä matematiikka, ryhmänohjaaja 1A, Turenki)

Opinto-ohjaaja

Pöyry Olli (ryhmänohjaaja 1B ja nelivuotiset, Tervakoski ja Turenki)

Erityisopettajat

Kinnunen Juha (Turenki)

Mylly Jukka (Tervakoski ja Turenki)

Aineenopettajat

Aintila Emilia (maantiede, terveystieto, Tervakoski)

Eskola Ellinoora (äidinkieli ja kirjallisuus, ryhmänohjaaja 2B, Turenki)

Joutsenlahti Marjukka (lyhyt matematiikka, Tervakoski)

Kataja Jari (urheilulinjan valmentaja)

Kauro Anne (ruotsi, saksa, ryhmänohjaaja 3A, Turengin toimipisteen opiskelijakunnan ohjaava opettaja, Turenki)

Kautto Jari-Petteri (kemia, Turenki)

Koponen Jukka (fysiikka, lyhyt matematiikka, ryhmänohjaaja 3B, Turenki)

Kupi Maiju (filosofia, psykologia, uskonto, elämänkatsomustieto, Tervakoski ja Turenki)

Leino Karoliina (ruotsi, ryhmänohjaaja 2C, Tervakoski)

Leivuori Johanna (äidinkieli ja kirjallisuus, ryhmänohjaaja 3C, Tervakoski)

Lundström Rita (ranska, Turenki)

Lähteinen Johanna (venäjä, Turenki), virkavapaalla

Mustakallio Heikki (musiikki, Tervakoski)

Mustasilta Minna (musiikki, Tervakoski ja Turenki)

Myötävuori Hanna (liikunta, terveystieto, Tervakoski)

Piiroinen Sami (liikunta, Tervakoski)

Peltonen Leena (terveystieto, urheilulinjan yhteysopettaja, Turenki)

Raiskio Mari (historia, yhteiskuntaoppi, Turenki)

Rintakumpu Esa (fysiikka, pitkä matematiikka, Tervakoski)

Rossi Pihla (biologia, maantiede, terveystieto, ryhmänohjaaja 2A, Turenki)

Seppälä Vesa-Matti (liikunta, Turenki)

Suhonen Harri (liikunta, Turenki)

Suomi Sara (äidinkieli ja kirjallisuus, ryhmänohjaaja 2B, Turenki), virkavapaalla

Tarhala Riikka (saksa, Tervakoski)

Tyrmi Hanna (englanti, Turenki)

Turunen Marja-Leena (biologia, kemia, ryhmänohjaaja 1C, Tervakoski)

Uotila Sami (historia, yhteiskuntaoppi, yrittäjyyskurssi, Turenki ja Tervakoski)

Valjakka Anne (filosofia, uskonto, Turenki)

Vase Päivi (kuvataide, Tervakoski)

Virta Anu-Maria (englanti, ranska, Tervakoski)

Vuojala Ilkka (kuvataide, Turenki)

 

Päivitetty 26.6.2020