Kirjastoauton kirjahyllyjä.

Kirjastoauton aikataulu

Kirjastoauton kesäaikataulu 6.6.2022 – 21.8.2022

Kirjastoauto ei liikennöi 27.6.-7.8.2022 kesälomien vuoksi

Maanantai

  • 13.30-14.00 Päiväkoti Pilke
  • 14.15-14.35 Kataja
  • 15.10-15.20 Saloistentie 144
  • 15.30-15.45 Saloistentie 471
  • 16.05-16.30 Koivukehäntie 153
  • 16.40-16.55 Löyttymäentie 474
  • 17.10-17.25 Jokimaan koulu
  • 17.40-18.00 Mallinkaistentie 585
  • 18.10-18.20 Kerkkolantie16

Tiistai

  • 16.00-16.15 Uhkoilantie 215
  • 16.25 Tervakosken kirjasto
  • 16.35-16.45 Rauhalantie 28
  • 16.50-17.15 Eväsojanlenkki 8-10
  • 17.25-17.30 Leppäkoskentie 548
  • 17.35-18.00 Leppäkosken koulu
  • 18.05-18.20 Ida Aalbergintie 6-8
  • 18.25-18.40 Leppäkoskentie 263
  • 18.45-19.00 Kiipulantie 505
  • 19.10-19.30 Kannustie 19

Keskiviikko

  • 14.00-14.15 Hakoistentie 342
  • 14.35-14.55 Hyvikkäläntie 329
  • 15.00-15.20 Haapaniementie 2
  • 15.35-15.55 Viralan koulu
  • 16.05-16.20 Siankärsäntie 227
  • 16.25-16.45 Rastilantie 135
  • 17.05-17.20 Koljala vpk
  • 17.45-18.05 Myllynkulmantie 217
  • 18.15-18.40 Harviala Silmupiha
  • 18.45-19.10 Harviala Rantapuistonpiha
  • 19.25-19.45 Tierpintie / Aurapolku

Torstai

  • 12.30-13.00 Jänispolun päiväkoti
  • 13.10-13.35 Kivitaskun päiväkoti
  • 13.50-14.05 Saramaa 74 parillinen viikko / päiväkoti Helmiä pariton viikko
  • 14.30 Tervakosken kirjasto
  • 14.40-15.00 Kettukallion päiväkoti
  • 15.05-15.20 Porttilantie 2-6
  • 15.25-15.40 Pikkuniitun päiväkoti
  • 15.45-16.00 Tammenoksa 1
  • 16.25-16.40 Jäppisentie 10 parillinen viikko / Moosentie 1 pariton viikko
  • 16.50-17.05 Maariansillanlenkki 112 parillinen viikko
  • 17.00-17.15 Napialan tehdas pariton viikko
  • 17.35-17.50 Rehakantie 781 parillinen viikko / Irjalantie 69 pariton viikko
  • 17.55-18.15 Rehakantie 460
  • 18.30-18.40 Hakoistentie 214
  • 18.45-19.00 Hakoistentie 148
  • 19.05-19.20 Mäntyniemenraitti / Laituritie
  • 19.30-19.50 Kauriinkaari 17