Kirjastoauton kirjahyllyjä.

Kirjastoauton aikataulu

Kirjastoauton talviaikataulu 22.8.2022 – 4.6.2023

Kirjastoauto ei liikennöi:

  • 17.10.-23.10.2022 syysloma
  • 5.12.2022 itsenäisyyspäivän aatto
  • 22.12.2022-8.1.2023 joululoma
  • 27.2.-5.3.2023 talviloma
  • Muista aikataulupoikkeuksista tiedotetaan erikseen.

Maanantai

  • 11.15-12.15 Tarinmaan koulu
  • 13.30-14.00 Kivitaskun päiväkoti
  • 15.10-15.20 Saloistentie 144
  • 15.30-15.45 Saloistentie 471
  • 16.05-16.30 Koivukehäntie 153
  • 16.40-16.55 Löyttymäentie 474
  • 17.10-17.25 Jokimaan koulu
  • 17.40-18.00 Mallinkaistentie 585
  • 18.10-18.20 Kerkkolantie16

Tiistai

  • 8.45-9.30 Vähikkälän koulu
  • 10.00-12.15 Tervakosken koulu
  • 12.40-13.20 Pikkuniitun, Porttilantien ja Kettukallion päiväkoti joka 3. viikko
  • 13.50-14.15 Kataja
  • 16.00-16.15 Uhkoilantie 215
  • 16.25-16.35 Rauhalantie 28
  • 16.40-17.05 Eväsojanlenkki 8-10
  • 17.20-17.25 Leppäkoskentie 548
  • 17.30-17.55 Leppäkosken koulu
  • 18.00-18.15 Ida Aalbergintie 6-8
  • 18.20-18.35 Leppäkoskentie 263
  • 18.45-19.15 Kiipulantie 505
  • 19.25-19.45 Kannustie 19

Keskiviikko

  • 8.35-9.15 Viralan koulu
  • 9.35-12.00 Harvialan koulu
  • 12.25-13.10 Heinäjoen koulu
  • 14.00-14.15 Hakoistentie 342
  • 14.35-14.55 Hyvikkäläntie 329
  • 15.00-15.20 Haapaniementie 2
  • 15.35-15.55 Viralan koulu
  • 16.05-16.20 Siankärsäntie 227
  • 16.25-16.45 Rastilantie 135
  • 17.05-17.20 Koljala vpk
  • 17.45-18.05 Myllynkulmantie 217
  • 18.15-18.40 Harviala Silmupiha
  • 18.45-19.10 Harviala Rantapuistonpiha
  • 19.25-19.45 Tierpintie / Aurapolku

Torstai

  • 9.30-9.45 Piilokiventien perhepäivähoito joka 3. viikko
  • 9.50-10.30 Tanttalan koulu
  • 10.45-12.15 Leppäkosken koulu
  • 12.30–12.45 Saramaa 74 (parillinen viikko)
  • 14.15-14.40 Helmiä päiväkoti (pariton viikko)
  • 15.30 Tervakosken kirjasto
  • 15.40-16.00 Tammenoksa 1
  • 16.25-16.40 Jäppisentie 10 (parillinen viikko) / Moosentie 1 (pariton viikko)
  • 16.50-17.05 Maariansillanlenkki 112 (parillinen viikko)
  • 17.00-17.15 Napialan tehdas (pariton viikko)
  • 17.35-17.50 Rehakantie 781 (parillinen viikko) / Irjalantie 69 (pariton viikko)
  • 17.55-18.15 Rehakantie 460
  • 18.30-18.40 Hakoistentie 214
  • 18.45-19.00 Hakoistentie 148
  • 19.05-19.20 Mäntyniemenraitti / Laituritie
  • 19.30-19.50 Kauriinkaari 17

Perjantai

  • 9.00-9.45 Jänispolun päiväkoti
  • 10.00-11.00 Harvialan päiväkoti (pariton viikko) / Pilke (parillinen viikko)