Kirjastoauton kirjahyllyjä.

Kirjastoauton aikataulu

Kirjastoauton kesäaikataulu 1.6. – 23.8.2020

Kirjastoauto ei liikennöi 22.6. – 2.8.2020 vuosilomien vuoksi

Maanantai

13.30–14.00 Päiväkoti Pilke

14.15–14.35 Kataja

15.10–15.20 Saloistentie 144

15.30–15.50 Saloistentie 471

16.10–16.35 Koivukehäntie 153

17.00–17.15 Jokimaan koulu

17.30–17.50 Mallinkaistentie 585

18.00–18.20 Kerkkolantie 16

Tiistai

16.00–16.15 Uhkoilantie 215

16.25 Tervakosken kirjasto

16.35–16.45 Rauhalantie 28

16.50–17.15 Eväsojanlenkki 8-10

17.25–17.30 Leppäkoskentie 548

17.35–18.00 Leppäkosken koulu

18.05–18.20 Ida Aalbergintie 6-8

18.25–18.40 Leppäkoskentie 263

18.45–19.00 Kiipulantie 505

19.10–19.30 Kannustie 19

Keskiviikko

14.00–14.15 Kernaalantie 320

14.35–14.55 Hyvikkäläntie 329

15.00–15.20 Haapaniementie 2

15.35–15.55 Viralan koulu

16.05–16.20 Siankärsäntie 227

16.25–16.45 Rastilantie 135

17.05–17.20 Koljala vpk

17.45–18.05 Myllynkulmantie 217

18.15–18.40 Harviala Silmupiha

18.45–19.10 Harviala Rantapuistonpiha

19.25–19.45 Tierpintie/Aurapolku

Torstai

12.30–13.00 Jänispolun pk

13.10–13.35 Kivitaskun pk

13.50–14.05 Saramaa 74 parill. vko ja päiväkoti Helmiä pariton vko

14.30 Tervakosken kirjasto

14.40–15.00 Kettukallion pk

15.05–15.20 Porttilantie 2-6

15.25–15.40 Pikkuniitun pk

15.45–16.05 Tammenoksa 1

16.25–16.40 Jäppisentie 10 parill. vko

16.30–16.45 Moosentie 1 pariton vko

17.00–17.15 Napialan tehdas

17.35–17.50 Rehakantie 781 pariton ja Irjalantie 69 parill. vko

17.55–18.15 Rehakantie 460

18.30–18.40 Hakoistentie 214

18.45–19.00 Hakoistentie 148

19.05–19.20 Mäntyniemenraitti 2

19.30–19.50 Kauriinkaari 17

Jaa sivu