Työ- ja loma-ajat

Päiväkodeissa esiopetus 2021-2022

Syyslukukausi 11.8.-22.12.2021
Syysloma 18.-24.10.2021
Joululoma 23.12.2021-9.1.2022
Kevätlukukausi 10.1-3.6.2022
Talviloma 28.2.-6.3.2022

Lomat samat kuin kouluilla.
Joulujuhla ja kevätjuhla päiväkodin määrittelemänä ajankohtana esiopetusajan ulkopuolella.

 

Päiväkodeissa esiopetus 2022-2023

Syyslukukausi 10.8.-22.12.2022
Syysloma 17-23.10.2022
Joululoma 23.12.2022-8.1.2023
Kevätlukukausi 9.1-2.6.2023
Talviloma 27.2-5.3.2023

Lomat samat kuin kouluilla.
Joulujuhla ja kevätjuhla päiväkodin määrittelemänä ajankohtana esiopetusajan ulkopuolella.