Mallinkaisten kyläyhdistyksen väkeä rakentamassa osallistuvan budjetin rahoilla uutta laavua Mallinkaisille.

Kunnan järjestöyhdyshenkilöt

Yhdistysyhteyshenkilö/koko kunta/SILTA-verkoston kunnan edustaja

Leena Joutsenniemi
Viestintäpäällikkö
050 4694804
leena.joutsenniemi@janakkala.fi

Liikuntayhdistykset

Inkeri Jortikka
Liikuntapäällikkö
03 680 1801
inkeri.jortikka@janakkala.fi

Kulttuuriyhdistykset

Anna-MillaVainio
kulttuurituottaja
03 680 1280, 050 330 8923
anna-milla.vainio@janakkala.fi

Kyläyhdistykset

Jenni Kuotola
Maaseutuasiamies
03 6801 1973, 050 564 3564
jenni.kuotola@janakkala.fi

Perhekeskus

Jaana Hymmi
toiminnanjohtaja
03 680 1670
jaana.hymmi@janakkala.fi

SOTE

Sanna Mero
palvelupäällikkö
03 680 1597
sanna.mero@janakkala.fi

Nuorisoyhdistykset

Sanna Laine
Nuorisopalvelupäällikkö
0500 625 259
sanna.laine@janakkala.fi